Dzień Języków Obcych

15 lutego w naszej szkole celebrowaliśmy święto kultury włoskiej i hiszpańskiej. Był to dzień pełen artystycznych uniesień i inspirujących wystąpień, które pomogły naszym uczniom zrozumieć tajniki filologii nowożytnych języków romańskich. Z samego rana poszczególne klasy przygotowały stanowiska prezentujące kulturę i kuchnię poszczególnych krajów. Każdy miał okazję się wypowiedzieć i spróbować czegoś nowego. Następnie miejsce miał wykład, o przewrotnym i interesującym tytule Czy język włoski istnieje?, który poprowadziły italianistki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pani doktor Alicja Paleta i pani doktor Magdalena Bartkowiak-Lerch. Później odbyła się prezentacja artystycznych filmików przygotowanych przez naszych podopiecznych, których celem było przybliżenie ich rówieśnikom Włoch, oraz poszczególnych regionów i terytoriów hiszpańskojęzycznych.


Uwieńczeniem wydarzenia był quiz z wiedzy o kulturze Włoch oraz Hiszpanii. W międzyczasie trwał również konkurs na kaligram, którego zwycięzca wyłoniony został poprzez głosowanie, w którym udział brali wszyscy uczniowie i nauczyciele.


Nad całością wydarzenia trzymały pieczę pani profesor Magdalena Osocha, oraz pani profesor Adrianna Orłowska. Był to niezapomniany dzień, pełen rozrywki i poznawania obcych nam kręgów kulturowych.