Dzień Języków w XXI LO

13 marca, zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Wydarzenie to od lat pozwala uczniom przybliżyć się do zagranicznej kultury i zwyczajów.

Rano każda z klas w pocie czoła przygotowywała stoiska reprezentujące wylosowane wcześniej państwa. Poprzez potrawy, dekoracje czy muzykę mieliśmy okazję doświadczyć cząstki krajów takich jak: Hiszpania, Meksyk, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy. Później każdy mógł wziąć udział w głosowaniu na najlepsze ze stoisk, na podstawie którego wytypowany miał zostać tegoroczny zwycięzca. Wtedy też odbyła się prezentacja zrobionych przez uczniów zdjęć, będących odwzorowaniem hiszpańskich i włoskich obrazów.


Następnym wyczekiwanym punktem programu był pokaz krótkich filmów związanych z językiem i kulturą Włoch lub Hiszpanii, które zawsze są polem do wykazania się niezwykłą kreatywnością i humorem. Ostatnią zaplanowaną rozrywką był quiz. Grupy reprezentujące każdą z klas zmierzyły się z pytaniami z wiedzy ogólnej dotyczącej czterech z wyżej wspomnianych państw. Nieodzownym zwieńczeniem uroczystości było oficjalne ogłoszenie wyników tudzież wręczenie nagród, po których impreza dobiegła końca.

W tym roku zwycięzcami okazała się klasa III „sigma”. Gratulujemy i zapraszamy do zabawy w kolejnym roku!