KujonShow 2022

Początek astronomicznej wiosny w wielu szkołach jest okazją do świętowania tzw., Dnia Wagarowicza. W naszej szkole jest jednak inaczej. 21 marca po dwóch latach wymuszonej pandemią przerwy reaktywowaliśmy tradycyjną wiosenną imprezę: Kujon Show! W tym dniu zespoły klasowe rywalizują ze sobą w szeregu zadań, związanych z nauką szkolną, promując wiedzę i ćwicząc interdyscyplinarne umiejętności.

            Tegoroczna edycja przewidywała zawody w obszarze kilku konkurencji. Wydarzenie rozpoczęła prezentacja plakatów, inspirowanych wylosowanymi wcześniej ideami matematycznymi. Wśród haseł pojawiły się graficzne reprezentacje nieskończoności, liczby π, czy wzorów skróconego mnożenia. Następnie, klasy prezentowały się w scenach teatralnych związanych z lekturami szkolnymi. Wystawiono fragmenty Moralności Pani Dulskiej, Tanga Mrożka, Odprawy posłów greckich, a nawet etiudę inspirowaną Mickiewiczowską balladą Świteź. Nie ulega wątpliwości, że kreatywność uczniów przerosła oczekiwania organizatorów. Głównym obszarem zmagań był jednak quiz, w którym reprezentacje klas zmagały się z pytaniami z filozofii, nauk przyrodniczych i historii. Wydarzenie zakończyła wyczekiwana przez wszystkich konkurencja dodatkowa: rozpoznawanie przez uczniów kultowych cytatów z nauczycieli. Co zrozumiałe, śmiechom nie było końca.

            Po przyznaniu punktów za wszystkie konkurencje, zwycięzcą Kujon Show w roku 2022 została klasa III „omikron”, której serdecznie gratulujemy! Triumfatorzy zostali nagrodzeni Dniem z Wychowawcą, czyli dodatkowym wyjściem z opiekunem klasy, które należy zrealizować do końca roku szkolnego. Wyróżnienie zdobyła, depcząca „omikronom” po piętach klasa III „pi”. W bezprecedensowym geście uznania, pani Dyrektor zgodziła, się by tegoroczni maturzyści dołączyli do wyjścia zwycięskiego zespołu, o ile zostanie ono zorganizowane przed końcem kwietnia. Wyrazy uznania pragniemy przekazać wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w wydarzenie, stworzyli wspaniałą atmosferę edukacyjnej zabawy i przynieśli nam wiele słońca w ten pierwszy wiosenny dzień.