Olga Stelmach… jakiś czas temu

Olga Stelmach (język polski)

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego oraz studia podyplomowe z historii. Nauczycielem jestem od 2007 roku i nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. Interesuję się literaturą staropolską, a za to nie znoszę romantyzmu. Lubię dobre sztuki teatralne, poezję Wisławy Szymborskiej (kiedy akurat nie czytam Kochanowskiego), smak i zapach kawy o poranku, koty oraz układanie puzzli. 


Anna Dubas (podstawy przedsiębiorczości)

Jestem wieloletnim nauczycielem języka rosyjskiego i podstaw przedsiębiorczości. Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną i
Uniwersytet Jagielloński.
Bardzo cenię sobie pracę z młodzieżą.
Lubię aktywnie spędzać czas – dużo jeżdżę na rowerze, podróżuję.


Małgorzata Plata

Małgorzata Plata (język angielski)

Z wykształcenia jestem anglistą, amerykanistą i psychologiem.  Cenię sobie pracę z młodzieżą, gdyż stanowi ona dla mnie źródło motywacji do samorozwoju i daje poczucie satysfakcji.  W wolnym czasie lubię podróżować, interesuję się literaturą i kinematografią amerykańską oraz brytyjską.


Dawid Lipka

Dawid Lipka (filozofia, etyka)

Od 2018 roku uczę w XXI LO filozofii i etyki. Zanim rozpoczęła się moja przygoda z edukowaniem innych, sam studiowałem historię sztuki, a później filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie do dzisiaj pracuję nad doktoratem z zakresu estetyki. Interesuję się myślą Dalekiego Wschodu i filozofią kultury. W wolnych chwilach zajmuję się ogrodem, malowaniem i trzema kotami: Misią, Franeczką i Fioną. i daje poczucie satysfakcji.  W wolnym czasie lubię podróżować, interesuję się literaturą i kinematografią amerykańską oraz brytyjską.


Julia Zabrzyńska

Julia Zabrzyńska (biologia)

Absolwentka studiów biologicznych, chociaż ukończyła w młodości liceum humanistyczne. Wierzy, że na jednych studiach jej edukacja nie zakończy się. Została nauczycielką, ponieważ przyjemność sprawiało jej tłumaczenie (o zgrozo!) chemii w czasach szkolnych. Wiecznie zabiegana, w życiu robi bardzo dużo: rysuje, maluje, tańczy, żegluje, animuje… Odpoczynek? Twierdzi, że to nie dla niej.


Krzysztof Jarzyna

Krzysztof Jarzyna (geografia)

Jestem nauczycielem geografii, doktorem Nauk o Ziemi i autorem około 40 artykułów, głównie z zakresu klimatologii. Mam doświadczenie pracy w wyższej uczelni, jak również w szkole średniej i podstawowej. Podobają mi się eleganckie prostopadłościany zatopione w zieleni, czytaj – Nowa Huta jesienną porą. Lubię jazdę na rowerze i górskie wycieczki