Olga Stelmach… jakiś czas temu

Olga Stelmach (język polski)

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego oraz studia podyplomowe z historii. Nauczycielem jestem od 2007 roku i nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. Interesuję się literaturą staropolską, a za to nie znoszę romantyzmu. Lubię dobre sztuki teatralne, poezję Wisławy Szymborskiej (kiedy akurat nie czytam Kochanowskiego), smak i zapach kawy o poranku, koty oraz układanie puzzli. 


Anna Dubas (podstawy przedsiębiorczości)

Jestem wieloletnim nauczycielem języka rosyjskiego i podstaw przedsiębiorczości. Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną i
Uniwersytet Jagielloński.
Bardzo cenię sobie pracę z młodzieżą.
Lubię aktywnie spędzać czas – dużo jeżdżę na rowerze, podróżuję.


Małgorzata Plata

Małgorzata Plata (język angielski)

Z wykształcenia jestem anglistą, amerykanistą i psychologiem.  Cenię sobie pracę z młodzieżą, gdyż stanowi ona dla mnie źródło motywacji do samorozwoju i daje poczucie satysfakcji.  W wolnym czasie lubię podróżować, interesuję się literaturą i kinematografią amerykańską oraz brytyjską.


Dawid Lipka

Dawid Lipka (filozofia, etyka)

Od 2018 roku uczę w XXI LO filozofii i etyki. Zanim rozpoczęła się moja przygoda z edukowaniem innych, sam studiowałem historię sztuki, a później filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie do dzisiaj pracuję nad doktoratem z zakresu estetyki. Interesuję się myślą Dalekiego Wschodu i filozofią kultury. W wolnych chwilach zajmuję się ogrodem, malowaniem oraz trzema kotami: Misią, Franeczką i Fioną.  


Julia Zabrzyńska

Julia Zabrzyńska (biologia)

Absolwentka studiów biologicznych, chociaż ukończyła w młodości liceum humanistyczne. Wierzy, że na jednych studiach jej edukacja nie zakończy się. Została nauczycielką, ponieważ przyjemność sprawiało jej tłumaczenie (o zgrozo!) chemii w czasach szkolnych. Wiecznie zabiegana, w życiu robi bardzo dużo: rysuje, maluje, tańczy, żegluje, animuje… Odpoczynek? Twierdzi, że to nie dla niej.


Krzysztof Jarzyna

Krzysztof Jarzyna (geografia)

Jestem nauczycielem geografii, doktorem Nauk o Ziemi i autorem około 40 artykułów, głównie z zakresu klimatologii. Mam doświadczenie pracy w wyższej uczelni, jak również w szkole średniej i podstawowej. Podobają mi się eleganckie prostopadłościany zatopione w zieleni, czytaj – Nowa Huta jesienną porą. Lubię jazdę na rowerze i górskie wycieczki


Magdalena Osocha (język włoski)

Ukończyłam filologię włoską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2004 roku uczę młodzież języka włoskiego. Kocham Włochy, włoską kuchnię i literaturę i chcę się tą miłością dzielić z uczniami. Moją pasją są podróże, interesuję się genealogią oraz uwielbiam filmy i literaturę science fiction.


Weronika Mynarska

Weronika Mynarska (matematyka)

Pasjonatka nauk ścisłych, całkowicie zaangażowana w powierzone jej zadania, zawsze dająca z siebie 110%.
Ukończyłam Matematykę Stosowaną na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  Obecnie jestem na ostatnim roku Pedagogiki. Zdobyłam kilka certyfikatów kursów pedagogicznych.
W 2017 roku rozpoczęłam swoją przygodę z udzielaniem korepetycji z matematyki. Prowadzę prywatną szkołę korepetycji online. Uwielbiam nauczać, a matematyka od zawsze była bliska mojemu sercu i to właśnie z nią pragnę związać swoją przyszłość zawodową. Mam poczucie dobrze spełnionej misji w momencie, kiedy moi uczniowie dzielą się ze mną wynikami z kartkówek i sprawdzianów. Oprócz matematyki, która jest moją największą pasją, interesuję się sportem, podróżami, gotowaniem oraz dobrym filmem.


Szymon Kulak

Szymon Kulak (język polski)

Ukończyłem filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedmiotem moich zainteresowań naukowych jest literatura II wojny światowej, doświadczenia lagru oraz Zagłady. Praca z młodzieżą jest dla mnie niezwykle istotna; to przy uczniach odkrywam nowe, acz często oryginalne drogi interpretacyjne omawianych tekstów. W wolnych chwilach uwielbiam chodzić do kina i teatru. Filiżanka kawy lub herbaty (zdecydowanie bardziej kawy) oraz zacisze mieszkania/kawiarni to mój jeden z wielu sposobów na odpoczynek.