2019 XXI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

 Kontakt z administratorem:             xxilokr@post.pl

 

 

O szkole dla kandydatów


 

W cyklu kształcenia realizowane są wszystkie przedmioty ogólnokształcące, z języków obcych: angielski, hiszpański i włoski. Do dyspozycji uczniów jest sala komputerowa z dostępem do Internetu, sala teatralna z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem oraz sala baletowa. W ramach innowacji pedagogicznej program nauczania jest poszerzony o ścieżki artystyczne takie, jak: historia teatru, trendy w sztuce i reklamie, psychologia i autoprezentacja.

 

Uzupełnieniem zajęć lekcyjnych są bezpłatne warsztaty artystyczne: teatralne, plastyczne,  muzyczne,  taneczne i fotograficzne prowadzone przez pedagogów o dużym doświadczeniu dydaktycznym.

XXI Liceum Ogólnokształcące w  Krakowie działa od września 1991 roku w ścisłej współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy. Obie placówki mieszczą się w jednym budynku.

 

Interesujesz się aktorstwem? A może wolisz malować? Chcesz grać i śpiewać? Lubisz przedmioty humanistyczne? Dołącz do społeczności XXI Liceum Ogólnokształcącego!

 

Rekrutacja do naszej szkoły odbywa się na ogólnie przyjętych zasadach. Jesteśmy jednym z nielicznych liceów w Polsce, w którym są prowadzone lekcje z filozofii i historii sztuki.

                                                             

                                                      

                                                     

                                                      

                                                       

Nieprzypadkowo użyliśmy słów "nasza szkoła". Jest nasza, ponieważ panuje w niej przyjazna i kameralna atmosfera, a młodzież może rozwijać swoje pasje oraz urzeczywistniać marzenia o twórczym i mądrym życiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  XXI Liceum Ogólnokształcące

  im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego

w Krakowie